logo DWdrums
 
 
Wojtek Owczarek
Pianista z wykształcenia, perkusista z zamiowania. Facet z tak zwanym stażem - od ponad ćwierć wieku z powodzeniem obecny na rodzimym rynku muzycznym jako bębniarz powszechnie znanego i cieszącego się niesłabnącą mimo upływu lat miłością fanów rockowego zespołu IRA - niepodważalnego polskiego klasyka tego gatunku. Nieustająco trzyma muzyczny poziom i jak dobre wino zyskuje z upływem lat. W swym dorobku ma m.in. występy przed megapopularnym zespołem Extreme, a także trzema światowymi gwiazdami rocka - grupami Aerosmith, Def Leppard i Bon Jovi.  W 2010r. magazyn Perkusista umieścił go na liście 30-tu Najbardziej Inspirujących Polskich Perkusistów.  W 2017r. przez ten sam magazyn zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów. 

Absolwent szkoły muzycznej w klasie perkusji i fortepianu, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat od gry na pianinie. W wieku 14 lat zaczął natomiast grać na perkusji, która od tego momentu stała się jego największą miłością, o której powiedział kiedyś tak: "Z wykształcenia jestem pianistą, ale nie wyobrażam sobie życia bez grania na bębnach i bez zespołu IRA – to moja życiowa pasja, która całkowicie mnie spełnia. I życzę tego rodzaju spełnienia każdemu muzykowi i każdemu perkusiście w naszym kraju i nie tylko." 

Początkowo występował w jednym z amatorskich zespołów gitarzysty Kuby Płucisza, który prezentował muzykę zbliżoną do funky metalu. Po rozpadzie grupy wraz z Płuciszem, nowym wokalistą Arturem Gadowskim oraz kilkoma innymi muzykami założył rockowy zespół IRA. W pierwszej połowie lat 90-dziesiątych kapela ta, jako jedna z najpopularniejszych w kraju święciła swe największe sukcesy i sprzedała wiele tysięcy płyt. Koncertowała również na klubowej trasie w Stanach Zjednoczonych oraz największych festiwalach muzycznych i rockowych w kraju (m.in. Sopot, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole, trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, czy Festiwalu Odjazdy). Jako jedyna polska kapela rockowa wysłana przez "Pagart" odbyła także dwie duże trasy koncertowe po krajach byłego ZSRR, co było w tamtych czasach nie lada wyróżnieniem. Później jednak grup zawiesiła swą działalność, by po kilku latach przerwy pod koniec 2001r. reaktywować się i triumfalnie powrócić na szczyty list przebojów.  

Od czasu reaktywacji zespół wydał kilka ciepło przyjętych przez publiczność płyt i wciąż zdobywa nowe rzesze fanów. Z powodzeniem intensywnie koncertuje też po całym kraju, w tym na największych imprezach plenerowych i koncertach masowych (Sopot, Opole, Top Trendy), a dowodem jego niesłabnącej popularności jest ilość nagród, które zdobywa. I tak na przykład w 2010r, podczas Krajowego Festiwalu Piosenki  Polskiej w Opolu Wojtek z kolegami otrzymali aż 3 nagrody - SuperJedynki: w kategoriach Zespół Roku, Płyta Rock oraz Najlepszy Występ. Ten sam potrójny sukces, na tym samym festiwalu odnieśli również w roku 2015 roku, zdobywając Nagrodę Pierwszego Programu Polskiego Radia, a także nagrodę za Najlepszy Tekst i za Najlepszą Kompozycję przyznane przez Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
 
Poza tym Wojtek z kolegami może się również szczycić tym, iż jako jedyni spośród setki polskich zespołów rockowych zostali w 1994r wybrani do supportowania polskich występów grupy Extreme oraz kultowej amerykańskiej gwiady rocka, zespołu Aerosmith. Po występie tym amerykańscy muzycy nie tylko poświęcili zespołowi wiele czasu, ale i skomplementowali Irę, zaś Steven Tyler w wywiadzie dla radiowej Trójki stwierdził, iż "nie spodziewał się, że ktoś w Europie gra tak po amerykańsku...". Prócz tego Ira miała również możliwość grania przed równie popularnym na całym świecie, hardrockowym Def Leppard (2003r) oraz kolejną z ogólnoświatowych gwiazd rocka, zespołem Bon Jovi (2013r).
 
Ponadto, prócz regularnej gry koncertowej zespół od wielu lat regularnie wspomaga także różnego rodzaju imprezy charytatywne, w tym Owsiakową Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, robiąc to bez jakiegokolwiek szukania poklasku czy rozgłosu.

Natomiast sam Wojtek oprócz gry z zespołem ma też w swoim muzycznym CV gościnny udział w płytach Katarzyny Gaertner pt. "Kamienie" oraz Eweliny Flinty pt. "Przeznaczenie", a także drugim solowym krążku Artura Gadowskiego zatytułowanym "G.A.D." 

Prócz tego może się również poszczycić faktem, iż w 2010r. zaliczony został przez Magazyn Perkusista do grupy 30. Najbardziej Inspirujących Polskich Perkusistów, a w uzasadnieniu jego wyboru do tejże znalazły się następujące słowa: "(W latach 80.) kapela prezentowała poziom niemal na równi z czołowymi pudel-metalowymi kapelami tak popularnymi w Stanach pod koniec lat 80-tych. My mieliśmy LessDress i właśnie IRĘ. Wojtek Owczarek trzymał cały band bardzjego gra przypominała niekiedy styl takich mocarzy heavy rocka jak Eric Singer, Rob Afusso, Fred Coury czy Rikki Rockett." Z kolei w 2017 roku zaliczony do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

 
Jeżeli natomiast chodzi o poza-bębniarskie życie Wojtka, to wesoły i życzliwy człowiek z kategorii tych, którym z pewnością nie potrzebne jest światło reflektorów na co dzień, i którzy najbardziej cenią sobie prywatność i spokój. 


Konfiguracja zestawu:

DW Collector's Series VLT Shells - Black Mirra Lacquer Specialty / Gold Hardware

10"x9" Tom VLT shell with ESE edge
12"x10" Tom VLT shell with ESE edge
14"x12" Tom VLT shell with ESE edge
16"x14" FloorTom VLT shell with ESE edge
18x16 FloorTom VLT shell with ESE edge
 24"x20" Bass drum VLT shell with ESE edge
14"x6" Collector's EDGE snare

Hardware: DW 9000 Series
facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.