logo DWdrums
 
 
Test werbli DW Solid Stave Oak i Performance / Magazyn Perkusista

DW Solid Stave i Performance

Rodzaj sprzętu:
Dystrybutor:
Ocena:
Obecność DW nie powinna nikogo tutaj dziwić, z dwóch względów, Po pierwsze: firma cały czas oferuje coś nowego. Po drugie: nasz dystrybutor nie śpi tylko bombarduje nas sprzętem, a biorąc pod uwagę, że jest to sprzęt bardzo dobry to? dlaczego sobie na nim nie pograć?

Czy to się komuś podoba, czy nie, DW jest firmą bardzo dobrą. Nie ma w tym za grosz kokieterii ani przesady. Wiem, może wnerwiać niektórych fakt, że instrumenty są cholernie drogie, ale John Good ma w sobie coś takiego, że jak coś robi to robi dokładnie, dwa razy się zastanowi i później zazwyczaj wychodzi to na dobre. Tym razem mamy specjalność firmy, jaką są werble. Pomijam już tutaj "piorun" w postaci werbli Super Solid Edge, które moim skromnym zdaniem są najlepszymi werblami obecnie na świecie, o ile można zastosować takie stwierdzenie w stosunku do instrumentów. Dzisiaj na tapetę lecą dwa wyjątkowe werbelki. Pierwszy z nich to werbel Collectorsa.

SOLID STAVE


Nie jest to zwyczajny Collectors. Miesiąc temu mieliśmy wspaniałe polskie werble MS Custom zrobione z klocków drewna, a nie - jak zazwyczaj to bywa - z arkuszy. Nasz dzisiejszy werbel także jest tak skonstruowany. Są to pionowo ułożone klepki drewna w ilości 30, z dwoma wewnętrznymi wykrojonymi ringami. Nasz dębowy (mamy jeszcze do wybory jesion i drewno azjatyckiego Para - kauczukowiec) werbel ma swoją wagę przy rozmiarze 14x5,5. Jego brzmienie jest bardzo silne i mocne z dużą ilością ciepła, jednak nie jest to werbel głośny. Najlepiej go opisać jako mocny, zamknięty i ściśnięty w sobie z ciepłym i miękkim wybrzmieniem. Dynamika tego instrumentu jest bardzo szeroka. Sprawdzi się idealnie w wielu gatunkach muzyki, jednak do ostrego metalu byśmy go nie polecali. Lepszy będzie drugi z naszych werbli.

PERFORMANCE STEEL


Jako drugi werbel pojawił się na naszym statywie powalający stalowy Performance. Trudno go nie zauważyć, ponieważ jest to błyszcząca chromowana stal o głębokości 8 cali. W odróżnieniu od swoich mniejszych braci nasz bydlak ma oddzielne lugi po każdej stronie, co dodaje mu dużo powagi. Wygląda zabójczo! Werbel ma słyszalną kubaturę, która w połączeniu ze stalą wyczuwalna jest w postaci lekko puszkowatego przydźwięku, który jednym odpowiada bardziej, innym mniej. Sprawdza się w każdym stroju, czy to ściągnięty, czy też naciągnięty jak piłeczka. Nam bardziej się podobał nastrojony średnio lub nisko. Ma szerokie brzmienie, dość donośne. Jego "krak" i trzask są w miarę ciepłe i przyjemne, bardzo wyraźne z lekkim pogłosem. Dobry do grania energicznego i żywego, stąd firmowy naciąg Remo ze wzmocnieniem..

PODSUMOWANIE


W obu przypadkach możemy mówić o świetnych propozycjach w swojej stylistyce. Nie wspominamy już tu o wykończeniu, ponieważ jest ono na najwyższym, typowym dla DW, poziomie. Wszystko pracuje tu idealnie, brzmienie obu różnych od siebie instrumentów tak naprawdę pokrywa większość stylistyk i sytuacji muzycznych. Mając te dwa instrumenty możemy grać niemal wszystko i jedyne, co będzie nam potrzebne, to werble efektowe. W tym miejscu musimy dodać jeszcze jedną rzecz - werbel klepkowy był dla nas dobrym porównaniem jakości obróbki drewna z naszymi polskimi MS Custom i muszę przyznać, że oba są powalające. Jednak z czystym sercem i sumieniem uważam, że polskie werble miały jeszcze dokładniejsze łączenia klepek od DW! Co nie oznacza, że DW jest słabe. O nie, jest fenomenalne! Co do Performance to wizualnie można się nim w sumie golić, brzmieniowo dobrze nastrojony jest jak brzytwa i ogoli głowę niejednemu słuchaczowi.

Dostarczył: PMI - DW Drums Polska (www.dwdrums.com.pl)

Test ukazał się w numerze styczeń 2013.

Nasza ocena /6

 Plusy:
+ doskonałe brzmienie obu werbli
w kontekście ich budulca,
+ fenomenalne wykończenie.
Minusy:
- obiektywnie brak.

 
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2024 All rights reserved.