logo DWdrums
 
 
Test DW Time Machine / Magazyn Perkusista

Werbel DW Time Machine

Rodzaj sprzętu:
Dystrybutor:
Ocena:
Dostaliśmy do naszych rąk werbel z zestawu Neila Pearta, niesamowitą Maszynę Czasu!
Bębny Neila to wyjątkowy instrument zarówno pod względem brzmieniowym, jak i wyglądu. Podczas zeszłorocznej edycji słynnych targów NAMM Show w Los Angeles, gdzie jak zwykle nasza redakcja zbierała informacje, zestaw Pearta był najczęściej odwiedzanym i fotografowanym instrumentem targów. Nic dziwnego, olbrzymia konstrukcja o steampunkowym wykończeniu wręcz przerażała. Dopracowano każdy detal łącznie z kolekcją werbli, która zamknięta była w wielkiej skrzyni. Jeden z nich dzięki PMI - DW Drums Polska trafił do nas. Firma uważa, że nie jest to sygnatura Neila, a raczej kolekcjonerska reprodukcja.

BUDOWA


Chciałoby się rzec parafrazując - werbel jaki jest, każdy widzi - piękne wykończenie z ręcznie nakładaną grafiką, za co ręczymy słowem. Każda z grafik nakładana jest przez Louie Garcia - pracownika DW - oddzielnie (chłop tam wpycha takie listki miedziane jako trybiki, każdy oddzielnie, masakra!) Hardware jest pokryty miedzią ze względu nie tylko na jakość materiału, ale także kolorystykę, która idealnie komponuje się z korpusem. Instrument wykonany jest z 10 warstw klonu z zewnętrzną orzechową w technice VLT (Vertical Low Timbre), czyli słoje układają nam się pionowo (wpływa to na niższe brzmienie werbla). Pod charakterystycznymi dla DW lugami mamy gumowe imitacje jakiegoś ustrojstwa z wehikułu czasu. Rozmiar to 14 na 6,5 cala, więc możemy spodziewać się mocy.

Zastosowano tu najnowsze pomysły z DW. Maszynka werbla to "MAG Throw-Off System", czyli otwierana na zewnątrz, bardzo wygodna i szybka w użyciu. Swoją nazwę zawdzięcza magnesowi, który jest w nią wbudowany i zabezpiecza nam mechanizm przed niekontrolowanym otwarciem. Zasadniczo nie można chyba już bardziej uprościć tego elementu werbla. Jeżeli chodzi o naciąg sprężyn to z drugiej strony mamy zamontowany "3P Butt Plate", czyli urządzenie ustawiające nam sprężyny w trzech pozycjach do wyboru. O ile MAG pozwala nam na kompletne odłączenie sprężyn, tak dzięki 3P możemy sobie ustawić trzy różne naciski na sprężyny i wykorzystywać je w różnych sytuacjach muzycznych. Sprężyny True Tone (20), a obręcze 3.0 True Hoops, czyli sztandarowa obręcz DW, nad której opracowaniem specjaliści firmy siedzieli półtora roku. Naciągi to oczywiście Remo z fabryki w USA. Naciągi w DW są jednymi z najlepszych montowanych fabrycznie naciągów spośród firm, które nakładają swoje sygnatury. Nie wymagają natychmiastowej zmiany, jeżeli chodzi o zestawy bębnów, także i tu doskonale sobie radzą.

BRZMIENIE


Mieliśmy akurat około sześciu werbli różnych firm i DW wypadł wśród nich najlepiej. Pokusiliśmy się o zrobienie "ślepego testu" (będąc pod wpływem rozmowy z Chadem Smithem) i sprawa była jasna. Soczyste, pełne, ale skupione brzmienie o bardzo wyraźnym ataku (piękny "krank" przy uderzeniu). Jest ciepły o lekko ciemnym charakterze. Brzmienie jest bardzo precyzyjne i skoncentrowane oraz jednolite. Jeżeli chodzi o werble o takiej kubaturze można rzec, że wybrzmiewa wzorcowo. Dynamika tego instrumentu jest fenomenalna. Grając pianissimo sprawia wrażenie, jakbyśmy go po prostu przyciszyli, ponieważ nie traci on nic na swoim kolorycie. Natomiast w dynamice forte słychać właśnie ten trzask i ciało bębna.

PODSUMOWANIE


Mamy do czynienia z instrumentem wyjątkowym zarówno pod kątem wizualnym, jak i brzmieniowym. Perfekcja wykonawcza i brzmieniowa uzależniona jedynie od naszego gustu, ponieważ obiektywnie patrząc ten instrument jest wręcz idealny. Bardzo wysoka cena spowoduje, że niewielu perkusistów będzie miało możliwość zagrać na tym cacku. Uprzedzamy - to sprzęt robiony wyłącznie na zamówienie i tylko kilku dystrybutorów posiada ten skarb. Jak to świadczy o naszym dystrybutorze? Sami oceńcie.

 

Nasza ocena /6 Dystrybutor:
 Plusy:
+ jakość wykończenia i użyte rozwiązania,
+ jakość wykorzystanych materiałów,
+ wygląd,
+ brzmienie (wśród werbli o tej kubaturze),
+ dynamika.
Minusy:
- cena (która paradoksalnie dodatkowo stanowi o wyjątkowości
instrumentu).


Test ukazał się w numerze styczeń/luty 2012.

Dostarczył: PMI - DW Drums Polska
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2024 All rights reserved.