logo DWdrums
 
 
Test DW Super Solid Edge / Magazyn Perkusista

Werbel DW Super Solid Edge

Rodzaj sprzętu:
Dystrybutor:
Ocena:
Po raz kolejny na łamach naszej rubryki testów gościmy werbel Drum Workshop. Testowaliśmy już werble Super Solid oraz Edge, a tym razem przyjrzymy się modelowi o wymiarach 13x5, opatrzonemu nazwą Super Solid Edge.

Jak można wywnioskować z nazwy, połączono tu technologie, zastosowane we wcześniej wymienionych instrumentach.

Super Solid to termin oznaczający w nomenklaturze DW zastosowanie do stworzenia korpusu jednego kawałka drewna. Jest to złożony proces, do którego potrzebne są specjalne maszyny o wyjątkowej sile nacisku do ukształtowania odpowiednio kawałka drewna, który po obróbce tworzy idealnie równy korpus. Edge zaś to hybrydowa technologia, polegająca na zastosowaniu różnych materiałów do stworzenia korpusu. Dotychczas znaliśmy połączenie różnych rodzajów drewna z mosiężnym pierścieniem. Testowany dzisiaj model to również konstrukcja hybrydowa, ale wykonana w sumie z trzech kawałków drewna. Korpus składa się z trzech pierścieni: wewnętrznego wykonanego z drzewa orzechowego i dwóch zewnętrznych z północnoamerykańskiego klonu. Całość solidnie waży mimo, że jest to instrument o mniejszych niż standardowe wymiarach.

Werbel został wykończony bezbarwnym lakierem, pod którym pięknie prezentują się słoje drewna klonowego i orzechowego. Zastosowany hardware to osprzęt znany z innych modeli werbli DW: maszynka sprężyn typu throw-off i chromowane, okrągłe lugi, wspólne dla obu obręczy typu "triple flanged". Całość prezentuje się doskonale, rzut oka na ten instrument i od razu wiemy, że mamy do czynienia z najwyższą półką.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w "uszy" jest jego ogromna głośność, szczególnie, że jest to instrument 13-calowy. Jest to oczywiście zasługa ciężkiego i grubego korpusu. Mimo jego dużego zakresu dynamicznego, sama barwa nie jest agresywna. Brzmienie jest okrągłe i ciepłe, z jasnym atakiem i mocnym dołem, co jest zasługą drewna orzechowego. Dzięki twardości i grubości korpusu uzyskujemy również bardzo zwarte i skupione wybrzmienie i wspomniany zakres dynamiczny. Z kolei fakt, że wykonany jest z litego drewna wpływa na jego dużą czułość. Pełne, szerokie i soczyste brzmienie uzyskujemy przy najlżejszych uderzeniach. Sprężyny również reagują przy cichutkim piano, przenosząc każdy zabieg artykulacyjny. Rimshot jest przeszywający i jasny, czuć w nim pracę korpusu, a obecni obok słuchacze odruchowo zamykają oczy z każdym uderzeniem. Dla perkusistów rockowych, grających większość partii z rimshotem, konieczne może być przyzwyczajenie się do mniejszego 13-calowego rozmiaru. Werbel jest czuły na miejsce uderzenia pałką i stąd wymagana jest precyzja w graniu.

Strojenie werbla także daje spore możliwości poszukiwań. Werbel brzmi świetnie w każdym zakresie stroju i jedynie kwestią gustu i okoliczności muzycznych, będzie wybór danego napięcia membran. W niższym stroju brzmienie jest cieplejsze, bardziej okrągłe, z mocniej podkreślonym dołem. W wyższym zaś staje się bardziej nowoczesne, skupione i jasne, ale w dalszym ciągu pełne i mięsiste, z wyraźną pracą potężnego korpusu. Nam osobiście najbardziej spodobał się w średnio wysokim stroju. Doskonale balansowały się potężny i jasny atak z okrągłym wybrzmieniem drewnianego korpusu.

Podsumowując DW Super Solid Edge trzeba przyznać, że jest to w zasadzie instrument idealny. Wszelkie aspekty wykonania, zastosowanego osprzętu i walory estetyczne są bez zarzutu. Możliwości barwowe są niespotykane jak na werbel drewniany. Ma niesamowitą projekcję, zakres dynamiczny, czułość i skalę stroju. Wszystkie te cechy dają nam uniwersalny werbel, który może zabrzmieć zarówno nowocześnie, jak i tradycyjnie, i vintage?owo. Rozmiar 13-calowy prawdopodobnie nie byłby naszym pierwszym wyborem, ale mamy do wyboru całą gamę rozmiarów tego modelu i każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie. Jedynym mankamentem tego sprzętu, za to bardzo uciążliwym, jest jego wysoka - dla wielu zaporowa - cena


Nasza ocena /6 Dystrybutor:
 Plusy:
+ możliwości brzmieniowe,
+ wyrazistość,
+ jakość wykończenia.
Minusy:
- w tej klasie brak.
Pomiędzy:
+/- cena, jednak sprzęt jest jej wart.


Test ukazał się w numerze październik 2012.


Dostarczył: PMI - DW Drums Polska (www.dwdrums.com.pl)
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2024 All rights reserved.