logo DWdrums
 
 
Test DW Drums 5002 AD4 / Magazyn Perkusista

Stopka DW Drums 5000 (AD4)

Rodzaj sprzętu:
Dystrybutor:
Ocena:
Firma DW Drums odświeżyła swoje słynne stopki 5000. Firma PMI DW Drums Polska dostarczyła nam jeden zestaw w wersji Accelerator. Sprawdźmy jej budowę, a później pograjmy na niej trochę, by zobaczyć, czego możemy się spodziewać za bębnami.

Stopka zamontowana jest na pojedynczych wspornikach. Jeżeli chodzi o przegub pomimo posiadania swoistego memory locka wciąż wnerwiające jest to, jak czasami podczas ustawiania szerokości, ramiona wypadają z przegubu w momencie zbyt szerokiego rozstawu. Większość twinów niestety tak ma. Sam przegub jest bardzo wygodny i chyba nieco zbyt luźny, co może powodować drobne różnice w stosunku prawa-lewa stopka.

Omówmy kilka elementów, o których wspomina DW. Stabilność zapewnią dwa rozwiązania. Pierwszym jest szeroka chropowata guma na całej powierzchni stopki. Daje praktycznie pełne zabezpieczenie, jeżeli mamy pod stopką dywanik czy wykładzinę. Oczywiście, jeżeli nie mamy dywanu perkusyjnego i gramy na terakocie czy innym lastryko to wiele nam to nie pomoże, ale wtedy jedynym rozwiązaniem jest chyba dowiercenie stopy. Jeżeli mamy dodatkowo w co się wbić (dywanik na deskach) to oczywiście dodajemy do tego kolce i nic nas nie ruszy. Niektórzy wolą rzepy od dołu, ale w przypadku dywaników nie są zbyt wygodne do płynnego przestawiania stopki, stąd DW użyło antypoślizgową gumę. Drugim rozwiązaniem jest potrójne mocowanie do obręczy bębna. Polega to na tym, że obręcz bębna, jak sama nazwa wskazuje, jest zakrzywiona, prawda? System mocowania dopasowuje się do obręczy, która ma czy to 18", 20", 22", 23" czy 24" cale, dociskając na całej szerokości stopki. Mamy więc dobrą stabilność.

Sprężyna napinająca umieszczona jest na dwóch łożyskach. Co do górnego nie ma raczej większej wątpliwości, natomiast nowością jest dolne. Sprężyna podczas ruchu stopki wygina swój kąt, przesuwając się nieco do przodu. DW wprowadziło łożysko, dzięki czemu sprężyna nie wygina się, a przesuwa razem z mocowaniem, zwiększając przez to swoją wydajność poprzez naturalność rozciągnięcia. Tyle, jeżeli chodzi o jakieś bardzo widoczne rozwiązania. DW usprawniło jeszcze zawias mocujący footboard i zapakowało cały sprzęt w bardzo estetyczną i wygodną w transporcie walizeczkę. Tutaj bardzo duży plus, ponieważ kilka znanych firm w nawet wyższych modelach nie zmusza się czasem, by zapakować sprzęt w coś porządnego.

Jeżeli chodzi o grywalność to nasza stopka jest w wersji Accelerator (drugą wersją jest Turbo) czyli w wersji mającej na celu zwiększenie szybkości i czułości stopki. Polega to na odpowiedniej budowie krzywki i przez to układu łańcucha (solidnego, podwójnego). Nasza stopka jest przeznaczona do szybszej gry, jednak nie jest to stopka dla sprinterów, od razu trzeba to zaznaczyć! Nasze DW ma w sobie dużo mocy w postaci siły uderzenia, oczywiście można na niej bez problemu zagrać szybciej, jednak takie 9000 do tego typu pracy będzie znacznie bardziej pasujące. 5000 zdecydowanie czuje się pod nogą i jeżeli ktoś przeskoczy z bardzo gładkich stopek może mieć problemy z przyzwyczajeniem się do 5000. Bardzo dobrym wyznacznikiem stylu gry, do jakiego pasuje 5000, są jej znani użytkownicy np. Jeff Campitelli od Joe Satrianiego czy też jeden z garowych Zappy - Chad Wackerman. Jeżeli chodzi o pracę twina w kontekście miarowości widać, że jest to model niżej 9000 i wymaga nieco przyzwyczajenia i dokładnego ustawienia parametrów. Cena w okolicach 1800 złotych idzie w parze z jakością, która w przypadku DW jest po raz kolejny na wysokim poziomie. Solidne, bardzo stabilne stopy.

Dostarczył: PMI DW Drums Polska (www.dwdrums.com.pl)

Test ukazał się w numerze lipiec/sierpień2012.

Nasza ocena /6
 Plusy:
+ jakość wykonania,
+ pokrowiec,
+ olbrzymia stabilność przy zamontowaniu.
Pomiędzy:
+/- nie jest przeznaczona dla sprinterów.
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2024 All rights reserved.