logo DWdrums
 
 
Przemek Kuczyński
Muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego z powodzeniem realizuje projekty z muzykami sceny popowej, bluesowej, rockowej i trash-metalowej, zarówno na koncertach, jak i studyjnie (jako sideman pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach). Na co dzień gra z największymi nazwiskami w naszym kraju, ma również na swym koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowi Lars Danielsson i Mike Stern. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla „Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2011 roku”. Wcześniej nominowany także do Oskara Jazzowego w kategorii „Łódzki Muzyk Jazzowy 2006”, a w 2014r. do Nagrody Eugeniusza w I edycji Polskich Nagród Perkusyjnych portalu "Beat It" & magazynu "Perkusista" w kategorii Perkusista Jazz/Fusion.  W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

Jak sam o sobie mówi: "na początku wydawał się być całkiem normalnym dzieckiem - ukończył podstawówkę, liceum, a nawet studia". Jednocześnie od najwcześniejszych lat odzywała się w nim jednak również ta tak zwana druga natura, która spowodowała, że swoje pierwsze próby bębniarskie zaczął podejmować już w wieku przedszkolnym: „jako kilkuletni chłopak miałem skłonności do niszczenia kredek, którymi waliłem o wszystko, co wydawało jakieś fajne dźwięki. Szalałem też przed telewizorem na widok perkusisty. W nieodległym czasie, w drodze ewolucji przydomowego warsztatu perkusyjnego kredki zamieniłem na pałki do ubijania kartofli, by z czasem, w wyniku "nie dających za wygraną patologicznych skłonności" - zostać muzykiem. A raczej perkusistą". 

Dziś, jako muzyk z wieloletnią praktyką znany jest z umiejętnosci gry we wszystkich niemal stylach muzycznych i współpracy z artystami reprezentującymi bardzo odległe od siebie nurty - od rockowego Rezerwatu począwszy, poprzez mocne uderzenie grupy Alone i trash metalowy Alkatraz (dawny KAT z Romanem Kostrzewskim na czele) idąc, a na artystach popowych czy jazzowych skończywszy. Do tej pory ma też na swym koncie m.in. współpracę z Ich Troje, Robertem Chojnackim, Markiem Kościkiewiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Pawłem Kukizem, Januszem Radkiem czy Edytą Górniak. Można go było również słuchać z The Jet Set, Hanią Stach, Saszą Strunin, The Boogie Town, Be Free i wieloma innymi, a także oglądać w kilku produkcjach telewizyjnych, m.in. programie „Jazda figurowa Michała Figurskiego” w TV4, DDTVN, czy polsatowskim show „Jak oni śpiewają”.

W swym bogatym dorobku ma również współpracę z niezwykle popularnymi zagranicznymi gwiazdami światowego formatu. Podczas "ESKA Music Awards 2007" występował z Sophie Ellis Baxtor, a rok później podczas tej samej imprezy z Craig David'em. Towarzyszył również w trasach koncertowych kilku bardzo popularnych zagranicznych wokalistek: In-Grid, September oraz Velvet. Z kolei w kategorii muzyki jazzowej wziął m.in. udział w międzynarodowym projekcie kilku najwyższej klasy muzyków tego gatunku, w tym światowej sławy gitarzysty Mike'a Sterna oraz kontrabasisty Larsa Danielssona. 

I to właśnie w kręgach oraz klimatach okołojazzowych uczestniczy najczęściej, współpracując na co dzień m.in. ze znakomitymi muzykami takimi jak Michał Urbaniak, Marek Napiórkowski, Andrzej Olejniczak, Michał Kobojek, Marcin Nowakowski, Włodzimierz Pawlik i wielu innych. Prócz tego jest również jednym z filarów kwartetu The Colors, tworzonego z Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Maselim i Markiem Radulim. W 2014r. w tym właśnie gatunku muzycznym został też doceniony i nominowany do nagrody Eugeniusza w I edycji Polskich Nagród Perkusyjnych portalu "Beat It" & magazynu "Perkusista" (kategoria: Perkusista Jazz/Fusion).  Z kolei w 2017 roku zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

Jednocześnie z ochotą realizuje również bardziej nietypowe projekty muzyczne w postaci muzyki hybrydowej na przykład, której doroczny cykl pod nazwą "Projekt Arboretum" z powodzeniem realizowany jest w mrągowskim amfiteatrze na mazyurach i łączy w sobie śpiew oraz muzykę instrumentów współczesnych i nieco dawniejszych z narracjami i opowieściami znanego aktora, Wojciecha Malajkata.

Ponadto, prócz gry na bębnach na co dzień zajmuje się również kompozycją, aranżacją i produkcją muzyczną (jest współwłaścicielem niedużego studia nagrań). Prowadzi także warsztaty perkusyjne, a jednocześnie sam chętnie "dokształca się" i inspiruje podczas tego rodzaju wydarzeń - w 2014r. wziął np. udział w klinice Erica Moore (Siucidal Tendencies), która odbyła się w Grodzisku Mazowieckim.
 
Prywatnie natomiast "Benbeneq" to człowiek przyjazny i otwarty, o dużym dystansie do świata i znakomitym poczuciu humoru. Mistrz krótkich, wesołych filmików na temat otaczającej go rzeczywistosci.


Konfiguracja zestawów:
I. PDP Concept Maple - Red to Black Sparkle Fade / Chrome Hardware

10"x8" tom
12"x9" tom
14"x12" floor tom
16"x14" floor tom
22"x18" bass drum
14"x5,5" snare drum

II. DW Collector's Series - Natural Lacquer Custom / Gold Hardware


 
facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.