logo DWdrums
 
 
Paweł Larysz

Pałker metalowego Animations należącego do czołówki sceny metalowej w naszym kraju, który wraz z kolegami ma na koncie trzy albumy, które trafiły nie tylko do polskich, ale i światowych rozgłośni muzycznych i spotkały się z bardzo dobrymi recenzjami w kraju i zagranicą. Ponadto bębniarz kapeli death core'owej i perkusista zespołu rozrywkowego, a także dziennikarz magazynu Perkusista, bloger perkusyjny, a ostatnio również edukator. Ma na swym koncie support dwóch światowej sławy zespołów metalowych - Judas Priest i Trivium. Znak rozpoznawczy „Mr. Sticky’ego” - szybka żonglerka pałeczkami w czasie solówek. W 2013r. uczestniczył w II polskiej edycji słynnego Thomas Lang's Drumming Boot Camp w Warszawie. 

Swą przygodę z bębnami rozpoczął jako sześciolatek, który pewnego zwykłego dnia znienacka zaczął po prostu "trzaskać w domu po wszystkim co miał tylko pod ręką, i tak zostało mu do dzisiaj”. Od tamtej pory jego los był już określony, a wszelką wiedzę i umiejętności perkusyjne zdobywał dwutorowo - zarówno w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie, jak i w oparciu o bazujące na stertach nagrań, książek i płyt, kształcenie we własnym zakresie. I jak sam twierdzi, to właśnie wędrówka tą drugą, niezależną drogą edukacyjną oraz możliwe dzięki niej poszukiwanie całkowicie własnych, indywidualnych rozwiązań wzbogaciły go o najlepsze umiejętności i doświadczenia muzyczne.

Dziś "Mr Sticky" to postać niezwykle barwna, urodzony showman, który, jak sam o sobie mówi: „na scenie czuje się bezpiecznie, a w czasie gry zmienia się o 180% i wychodzi z niego dzikie zwierzę”. Opinię tę podzielają również krytycy muzyczni, którzy jego grę określają często mianem „soczystej”. Ponadto jest on także ceniony za wysoki poziom techniczny, a także „umiejętne zmiany tempa i stosowanie, gdy sytuacja tego wymaga, karkołomnych przejść”. Sam zainteresowany zaś najchętniej wzoruje się na Thomasie Langu, którego ceni za wspaniałą osobowość i świetne umiejętności, i z którym chętnie zagrałby w duecie.

Na stałe związany jest z prezentującym fanom ciężkie, mocne i ostre brzmienia  Animations, w którym oprócz gry na bębnach współkomponuje utwory grupy. Zespół działa od 2003 roku i ma na swym koncie wydanie czterech płyt ("Animations", "Reset Your Soul", "Private Ghetto" i "Without the sun"), a także sukcesy takie jak: występ w katowickim Spodku u boku zwanej często "bogami metalu" grupy Judas Priest - jednego z najważniejszych zespołów światowej sceny metalowej (2011r.) oraz support innej międzynarodowej gwiazdy - amerykańskiego Trivium (2012r.). Oprócz tego, do osiagnięć Pawła i kolegów dodać również można udział w Metalfest 2012 w Jaworznie oraz występ na jednym z największych metalowych festiwali w Europie środkowo-wschodniej, Metalmania 2017 w katowickim Spodku.

Ponadto, Paweł regularnie bębni również w death core'owym I Was Born Twice oraz znajdującym sie na przeciwległym biegunie muzycznym, rozrywkowm i zwariowanym Tango Luz, z którym koncertuje w całej Polsce. Pracuje również jako dziennikarz muzyczny z ramienia magazynu Perkusista, a także prowadzi swój perkusyjny blog  www.mrsticky.pl . W przeszłości natomiast współpracował z magazynem Top Drummer oraz Lizard magazyn. 

Prócz zwyczajowej gry na bębnach swój wolny czas regularnie poświęca również na samokształcenie. I tak, w 2014 roku wraz z grupą kolegów po fachu spełnił swoje wielkie marzenie perkusyjne i wziął udział w II-giej polskiej edycji "Thomas Lang's Drumming Boot Camp" -  słynnego, trzydniowego, "morderczego" obozu edukacyjno-treningowego tego światowej sławy austriackiego bębniarza i endorsera DW, który miał miejsce w Warszawie. Wydarzenie to stało się szeroką inspiracją dla Pawła, a za nim poszły kolejne i w ten oto prosty sposób w kolejnych latach został również uczestnikiem Agnieszka Trzeszczak Drum Camp, warsztatów perkusyjnych w Muzycznej Owczarni, warszatów Integration & Groove na Podkarpaciu, warsztatów Poluzone II oraz kliniki Clause'a Hesslera. Zdobyte na nich umiejętności postanowił spożytkować z korzyścią dla innych i od pewnego czasu sam równiez wciela się w postać edukatora. Na co dzień prowadzi indywidualne lekcje gry na perkusji, a prócz tego dwukrotnie wystapił również w roli wykładowcy podczas III i IV edycji Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych Integration&Groove, organizowanych w Błażowej na Podkarpaciu. 

Prywatnie natomiast drugim hobby Pawła jest sport i intensywne treningi. Interesuje się piłką nożną, a niespożytą energię wyładowuje podczas pływania, ćwiczeń i treningów KRAV MAGI.

------
Poniżej kilka słów od samego Pawła: 

"Przygodę z grą na perkusji rozpocząłem w wieku 6 lat. Był to dla mnie wyjątkowy czas, ponieważ nie miało znaczenia to, na czym gram - grałem na wszystkim, co tylko pojawiło pod moimi rękami. Oczywiście moja Mama wściekała się na mnie wówczas za to moje głośne trzaskanie, ale mimo wszystko nie przestała mnie kochać... ;-) 
Powód dla którego zacząłem grać na perkusji był bardzo prosty - po prostu w moim domu zawsze i od zawsze była dobra muzyka. Steve Wonder, Tower Of Power, Michael Jackson, Tina Turner, Queen, Eric Clapton, Earth, Wind & Fire, itp. Miałem to szczęście, że mój Tata był zawodowym muzykiem, wyjeżdżał na kontrakty zagranicę i stamtąd przywoził wszystkie te światowe materiały do domu. Nie miałem innego wyjścia, jak tylko zostać muzykiem.
Aktualnie współpracuję z trzema zespołami: ANIMATIONS, I WAS BORN TWICE i TANGO LUZ. Dwa pierwsze to metal core oraz death core, a ostatni to mój rozrywkowy zespół z którym koncertuję po całej Polsce.
Jestem wszechstronnym perkusistą i nie zamykam się w jednym stylu muzycznym, ponieważ kocham muzykę w ogólnym rozumieniu. Muzyka nie ma dla mnie granic, dlatego też nie wyobrażam sobie być zamkniętym tylko w jednym stylu. Kocham grać i ciągle potrzebuję nowych wyzwań, stąd moja otwartość na muzykę! Oprócz moich zespołów, w wolnym czasie udzielam lekcji gry na perkusji oraz prowadzę warsztaty perkusyjne.
Cały czas rozwijam też swoje umiejętności, ponieważ uważam, że człowiek uczy się całe życie. 3 lata temu postanowiłem podnieść poprzeczkę swojej osobie oraz umiejętnościom i rozpocząłem przygodę z warsztatami perkusyjnymi, które zaczęły się od Thomas Lang Drumming Bootcamp. Później były kolejne: Agnieszka Trzeszczak Drum Camp, Muzyczna Owczarnia, Integration & Groove, Poluzone II, Clause Hessler i wiele innych, które pomogły mi stać się w pełni profesjonalnym muzykiem. Dzisiaj to ja prowadzę warsztaty perkusyjne i daje mi to bardzo dużo szczęścia i satysfakcji.
Poza muzyką, jestem miłośnikiem dziennikarstwa i realizuję tą pasję równie zawodowo jak muzykę. Współpracowałem z www.topdrummer.pl, www.lizardmagazyn.pl a obecnie prowadzę swojego bloga www.mrsticky.pl oraz współpracuję z www.magazynperkusista.pl
Pozdrawiam,
Paweł ‘Mr Sticky’ Larysz"

-------
Konfiguracja zestawu:
I. DW Collector's SSC Shells - Satin Oil Ebony Stain / Chrome Hardware

10”x8” VLT  Tom
12”x9” VLT  Tom
14”x12” X-shell  Floortom
16”x14” VLX   Floortom
 22”x18” VLX  Bass Drum

13''x5,5'' Super Solid Edge Hybryd Maple/Cherry/Maple Snare

 
II.
DW Design Series - White Satin / Chrome Hardware

10"x8" Tom
12"x9" Tom
16"x14" Floor Tom
22"x18" Bass Drum
14"x5.5" Snare   


facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.