logo DWdrums
 
 
Michał Żardecki
Perkusista, edukator, kompozytor, producent. Absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy, który grą na perkusji zamęcza otoczenie już od ponad 20 lat. Kładzie groove'y w kapelach prezentujących przeróżne stylistyki muzyczne - od rock'n'rolla począwszy, przez informel rock, na metalcore, haradcore, trash metalu i technical death metalu skończywszy. Prócz tego jest także sumiennym i kompetentnym wykładowcą w Warszawskiej Akademii Rocka, gdzie para się kształceniem następnych pokoleń bębniarzy. 

W swoim perkusyjnym życiu występował już na wielu wydarzeniach i niezliczonej ilości scen, wśród których wymienić można np. legendarne Hard Rock Cafe, warszawskie luby Proxima, Stodoła czy kultową Harendę. Ponadto koncertował na wielu imprezach cyklicznych typu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Motoserce, Juwenalia czy "Wolni od Zła". Brał również udział w wielu festiwalach i eventach, do których prócz tych "typowych" wydarzeń, jak Mazowiecki Festiwal Rockowy, zaliczyć można również występy podczas mniej standardowych okazji takich jak np. metalowe kontrwalentynki Romantic Fisting Night, czy festwial miłości o intrygującej nazwie Anal Fest.

Wśród zespołów, z którymi przyszło mu do tej pory współpracować, wymienić można m.in. kapele: Zła Obsesja, Skibob, ALE, Primetime, Ricky Lion, ZSN Mech, Sky Collapse czy Koios, a rozrzut muzyki, z którą się w czasie swojego perkusyjnego życia dotąd spotkał, jest ogromny - od rhytm'n'bluesa zaczynając, a na brutalnych metal core'owych rytmach kończąc. Michał  jest w stanie sprostać im wszystkim.

Razem z zespołem Zła Obsesja ma na koncie dwie płyty: " Rock the City" (2010 r.) oraz "Lubię tak żyć", wydaną w lipcu 2013r.  Utwory z debiutanckiej „Rock the City” grane były przez wiele rozgłośni radiowych, m.in. w Programie III Polskiego Radia w audycji muzycznej Wojciecha Manna „Manniak po ciemku”. Singlem promującym pierwszą płytę był utwór „Tak jak chcę”, którego klip był kilkukrotnie emitowany przez Telewizję Polską i został m.in. przedstawiony przez Marka Sierockiego w programie Teleexpress.

Prócz tego, wraz z grupą Primetime wziął w 2013r. udział w V edycji muzycznego talent-show "Must Be The Music - Tylko Muzyka". Zespół osiągnął w nim duży sukces dochodząc do półfinału i zbierając bardzo pozytywne opinie całego jury (w składzie: Wojtek Łozowski z Afromental, wokalistka Kora z Manaamu, trenerka muzyczna Elżbieta Zapędowska oraz kompozytor i dyrygent Adam Sztaba). 

Obecnie para się m.in. cięższymi i bardziej konkretnymi dźwiękami, które wydobywa z siebie wraz z kapelą Sky Collapse, z którą grają muzę na pograniczu metalcore, deathcore i post hardcore oraz z grupą Koios, z którą oscylują wokół technical death metalu, progressive metalu; groove metalu i thrash metalu. Warto dodać, że drugi z jego składów zdobył w 2016 roku I miejsce na festiwalu Rock Battle of Barcja w Bartoszycach, a prócz tego supportował legendę włoskiego progresywnego death metalu – zespół Sadist.

Na co dzień Michał regularnie naucza również w Warszawskiej Akademii Rocka, z którą związany jest od samego początku jej istnienia, a prócz tego ma też na swym koncie warsztaty "niestacjonarne", prowadzone np. podczas II edycji Warsaw Drum Festival 2016. Główną ideą, która przyświeca mu zawsze w trakcie procesu edukacji są dwa proste słowa: nie szkodzić. Wyjaśnia je tak:

"Chodzi mi o to, aby uczeń nie nabierał złych nawyków, dbał o pozycję, odpowiednią pracę ciała, a przede wszystkim, aby brał pod uwagę swoją fizyczność. Pomijanie tego aspektu, to poważny błąd, bo czyż jest bardziej „fizyczny” instrument od perkusji? No chyba fortepian, ale tylko do noszenia. A tak serio, to mam na myśli przyszłość swoich studentów. Nie chciałbym, aby po paru latach siermiężnej pracy człowiek wpadł na tzw ścianę, przy której nie będzie wiedział co zrobić, a na skutek popełnianych wcześniej błędów, nie będzie w stanie posunąć się dalej."

Ponadto, w czasie kiedy nie gra i nie naucza, to - zgodnie ze swoim mottem: "codziennie mogę nauczyć się czegoś nowego" - uczy się i dokształca sam, w tym również poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju klinikach perkusyjnych. I tak, w 2013 roku był na przykład pilnym uczestnikiem polskich warsztatów perkusyjnych światowej klasy bębniarza Aarona Spearsa (grającego z Usherem) w Grodzisku Mazowieckim. Wraz z 14-tką kolegów po facchu wziął również udział w I-szej polskiej edycji "Thomas Lang's Drumming Boot Camp" - słynnego, trzydniowego, "morderczego" obozu edukacyjno - treningowego tego światowej sławy austriackiego perkusisty, zorganizowanego w Warszawie. Z kolei w 2014r. uczestniczył w klinice perkusyjnej Erica Moore, znanego bębniarza amerykańskiego, hardcore-punkowego Suicidal Tendencies.


   Jeśli natomiast chodzi o pozaperkusyjne życie Michała, zwanego również "Pinokio", w wolnym czasie najbardziej pasjonuje się on komputerami i dobrym jedzeniem. Jak sam mówi, dużo frajdy sprawiłaby mu możliwość ugotowania czegoś dla jednego ze swoich idoli, fińskiego muzyka Michaela Monroe,  znanego m.in. z Hanoi Rocks i Michael Monroe Band. 
 

Konfiguracja zestawu:
DW Collector's Series Maple VLT/X-Shells - Ruby Glass FinishPly / Chrome Hardware


 8" Piccolo Tom (VLT Shell)
10×8" Tom Tom (VLT Shell)
12×9" Tom Tom (VLT Shell)
14×12" Floor Tom (X-Shell)
i16x14" Floor Tom (X-Shell)
22×18" Bass Drum (X-Shell)
14×5" DW Collector's Series Maple Snare - Ruby Glass (VLT Shell, 10 plies)
14×4" DW Collector's Series Brass Knurled Snare (1mm rolled brass)

Hardware to DW 9000 Series, tak samo jak statyw po hihat (9500TB) i podwójna stopa 9002PBL („L” oznacza wersję dla bębniarzy grających na lewą stronę.)

facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.