logo DWdrums
 
 
Marek Olma
Perkusista, wibrafonista, edukator i muzyk sesyjny. Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji Jana Pilcha, którą ukończył z wyróżnieniem. Jeden ze zwycięzców ankiety czytelników "Jazz Forum'' w kategorii Wibrafonista roku 1992. Ma w swym dorobku ponad 60 płyt oraz wiele nagrań radiowych i telewizyjnych, a także koncertów i nagrań muzyki teatralnej i filmowej. Typ muzyka wszechstronnego, prezentującego szerokie spektrum gatunków muzycznych, który od niemal ćwierć wieku nagrywa i koncertuje tak w Polsce, jak i za granicą - w całej niemal Europie, USA i Japonii. 

Uczestnik wielu prestiżowych festiwali muzycznych w kraju i poza jego granicami, takich jak np.: Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors" Kraków, Krakowski Festiwal Muzyki Organowej, festiwale "Warszawska Jesień" oraz "Poznańska Wiosna Muzyczna" czy Dni Muzyki Perkusyjnej - Opole. Na swoim koncie ma też występy między innymi we Lwowie, Finlandii, Czechach, Austrii, Francji, Węgrzech, Rumunii, Finlandii, Szwecji, Ukrainie, Anglii czy Chorwacji, w tym na Gosten Hofer Jazz Tage w Norymberdze, berlińskim Festiwalu Muzyki Współczesnej "Inventionen", bratysławskim - "Melos Ethos" czy International Competition and Festival w New Jersey.

Jako osoba wszechstronna ma w swym dorobku współpracę z niezliczoną ilością artystów, w tym legendami polskiej sceny muzycznej takimi jak Ewa Demarczyk, Marek Grechuta i grupa Anawa oraz zespół Pod Budą i Wawele. Grał również z cenionym skrzypkiem Vadimem Brodskim, Grzegorzem Turnau'em, Piotrem Rubikiem, Jackiem Królikiem, Haliną Młynkovą, Anną Serafińską, Krzysztofem Ścierańskim, Inside Drumming Jana Pilcha, Kabaretem Otto, Brathankami, Agnieszką Chrzanowską, Basią Stępniak- Wilk, Ładą Gorpienko, Jackiem Wójcickim, Martą Bizoń, Przemysławem Brannym, Hanią Rybką, Pauliną Bisztygą, Markiem Bałatą, Anną Treter, Mr. Bober's Friends, Beale Street Band, Świetlikami, La Men, Piotrem Salatą (uczestnikiem "The Voice of Poland"), Jackiem Dewódzkim (ex-Dżem), a także grupą Groove Machine znanej wokalistki jazzowej, Anny Serafińskiej oraz zespołem Kreszendo. Z tym ostatnim wydał do tej pory trzy płyty, a premiera najnowszej miała miejsce w połowie 2015r. 

Prócz tego ma również na koncie występy z Konstanty Wileński Jazz Trio, Sinfonietta Cracovia, Filharmonią Krakowską, Capellą Cracoviensis, Orkiestrą Radiową, Krakowską Grupą Perkusyjną, Stowarzyszeniem "Muzyka Centrum" i Piwnicą Świętego Norberta. Niejednokrotnie brał również udział w spektaklach wystawianych przez największe krakowskie teatry - Stary, Ludowy, STU i Groteska, a także zakopiański Teatr Witkacego. Z niektórymi z nich występępował gościnnie również zagranicą, w tym w Rumunii i Anglii.

Ponadto do jego dossier dopisać można również uczestnictwo w wielu nagraniach filmowych, radiowych i telewizyjnych. Z zespołem Big Gala Band towarzyszył podczas nagrań telewizyjnych artystom takim jak: Robert Rozmus, Robert Janowski, aktorzy Teatru Rampa, a także zespołowi VOX i legendarnej Helenie Vondrackovej. Brał też m.in. udział w ,,Benefisach'' - spektaklach realizowanych na cześć największych gwiazd polskiej kultury w Krakowie (dla TVP2), a także cyklicznych programach rozrywkowych "Kraj się śmieje'' (TVP 2), czy "Gorączka Złota'' (TVN). W 2014r. wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do polskiego musicalu "Legalna blondynka" (Legally Blonde), w rezyserii Janusza Józefowicza, który miał swoją premierę w krakowskim Teatrze Variete w 2015r. 

Na co dzień, w czasie wolnym od prób, występów i nagrań, Marek uczy gry na perkusji w Szkole Muzycznej I Stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie, a także Niepublicznej Szkole Podstawowej im. S. Lema w Bibicach.


Prywatnie natomiast, Marek jest mężem flecistki Agnieszki Cywińskiej-Olmy oraz dumnym ojcem Kasi i Jakuba, który w przyszłości prawdopodobnie przejmie po ojcu pałeczkę, a nawet dwie, ;) Pytany o swój największy sukces odpowiada, że było nim spotkanie na jednej scenie z dwoma gigantami perkusji: Dennisem Chambersem i Davidem Garibaldim, a także ze wspaniałym marimbofonistą Leigh Howardem Stevens'em.   

www.marekolma.pl  


Konfiguracja zestawu:
DW Collector's Series - Black Mirra Lacquer Specialty / Gold Hardware

 8'' x 7'' tom
10'' x 9'' tom
14'' x 11'' tom
16"x 14" floortom
20'' x 18'' bass drum
14'' x 5,5''  Collector's snare 
facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2018 All rights reserved.