logo DWdrums
 
 
Marcin Duchnik
Perkusista progresywnego zespołu AnVision, którego muzyka grana jest przez wiele polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych. Pasję muzyczną odziedziczył po swoim ojcu – perkusiście jazzowym, który doskonale zadbał o edukację muzyczną syna. Pomimo uczestnictwa w zdecydowanie ostrzejszych projektach jest otwarty również na inne gatunki muzyczne. Na swoim koncie ma wydanie blisko 10 płyt. Pracuje także jako muzyk sesyjny. W 2017r. wraz zespołem supportował całą europejska trasę fińskiej diwy metalowej, Tarji Turunen.

Jest perkusyjnym samoukiem. Swą wiedzę i umiejętności perkusyjne zdobywał bez udziału szkoły muzycznej, za to w oparciu zarówno o szerokie doświadczenie swojego ojca, jak i o setki przesłuchanych nagrań czy obejrzanych koncertów. Sprawność praktyczną pogłębiał natomiast na przestrzeni lat podczas współpracy z kapelami takimi jak: Sunflower, Dzika Kiszka, Warhead, Cerebral Concussion, Transmigration, Funeral Dirge, Ziyo... 
 
Wraz ze swym obecnym składem o nazwie AnVision, Marcin koncertuje w polsce i zagranicą oraz ma w dorobku dwa albumy długogrające, które zostały bardzo wysoko ocenione przez światowe media muzyczne. Muzyka tworzona przez tę grupę trafiła już do wielu rozgłośni radiowych nie tylko w Polsce, ale i poza nią, m.in. w Holandii, Niemczech, Anglii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Ponadto utwór „Why Shouldn’t I Get To Heaven?” z debiutanckiej płyty zespołu, ukazał się na składance „Downtown Metal” wydanej przez amerykańską wytwórnię Quickstar Production Inc. 

Ostatni album Marcina i jego kolegów pt. „AstralPhase”, wydany przez wytwórnię muzyczną Empire 18 uzyskał wiele pochlebnych recenzji na całym świecie. Według wielu portali i rozgłośni muzycznych płyta znalazła się wśród najlepszych wydawnictw 2012 roku, a sam zespół uznany został za "nową nadzieję" i „kolejny towar eksportowy” rodzimego rynku muzycznego. Dowodem na systematyczny wzrost popularnosci grupy jest również fakt, iż od 2013 roku rozpoczęła ona współpracę z agencjami artystycznymi i promotorami z Niemiec, Holandii i USA.

W 2015 roku AnVision jako jedyny polski wykonawca tego gatunku został zaproszony na "Prog The Castle" - Progressive Rock Festival odbywający się na malowniczym zamku w niemieckim Heidlebergu, gdzie wystąpił w otoczeniu grup głównie niemieckich oraz austriackiej, francuskiej i brytyjskiej. 

Z kolei w 2017r. wraz zespołem supportował całą europejską trasę fińskiej diwy metalowej międzynarodowej sławy, Tarji Turunen. 


Prywatnie natomiast chwile wolne od gry Marcin poświęca najchętniej na czytanie oraz oglądanie filmów, z których najbardziej odpowiadają mu te serwowane przez Quentina Tarantino. Jest również zdeklarowanym fanem piłki nożnej, a jego największą sympatią niezmiennie cieszy się FC Barcelona. Jeśli natomiast chodzi o kwestie muzyczne, najbardziej ceni sobie dwóch perkusistów - Todda Suchermana i Gavin'a Harrisona, i to z którymś z nich właśnie najchętniej zagrałby w duecie, gdyby nadarzyła się ku temu okazja.  


Konfiguracja zestawu:
DW Collector’s Satin Oil Specialty Lime To Black Fade / Chrome Hardware 

8” x 7” F.A.S.T. Tom
10” x 8” F.A.S.T. Tom
12” x 9” F.A.S.T. Tom
14” x 11” F.A.S.T. Floor Tom
16” x 13” F.A.S.T. Floor Tom
22” x 18” F.A.S.T. Bass Drum
14” x 5” EDGE Snare Drum

Podczas pracy w studio oraz koncertów używa również hardware'u i rack systemu Drum Worshop serii 9000
facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.