logo DWdrums
 
 
Bartek Pawlus
Perkusista jednego z topowych bandów rockowych i tak zwany "młody - zdolny" zarazem. Doskonały przykład tego, jak połączenie talentu, ciężkiej, konsekwentnej pracy i odrobiny szczęścia może zaprowadzić nas na szczyt. Laureat wielu indywidualnych konkursów perkusyjnych, w tym zdobywca I miejsca polskiej edycji Mapex Drummer of Tomorrow 2009 w Opolu oraz Grand Prix World Final Mapex Drummer of Tomorrow 2010 we Frankfurcie. W 2014 roku nominowany w I-szej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych przyznawanych przez magazyn "Perkusista" & portal "Beat It" i zdobywca nagrody Eugeniusza w kategorii Nadzieja Perkusyjna.  W 2017r. zaliczony do prestizowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". Jeden z najbardziej zwariowanych i żywiołowych perkusistów w kraju, który zdążył już w środowisku zasłynąć  bezkompleksową grą, mocnymi i soczystymi uderzeniami oraz doskonałym osadzaniem każdego groove'u.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, gdy jako początkujący uczeń szkoły muzycznej po raz pierwszy zasiadł za pianinem. Ukochaną dziś perkusję odkrył natomiast - i to dosłownie - około 10 roku życia, kiedy to w swoim rodzinnym domu natknął się na porzucone przez starszego brata bębny. Znaleziony instrument szybko stał się jego największą fascynacją i pasją, którą od tamtej pory kontynuował i rozwijał zarówno pod okiem profesjonalnych bębniarzy, jak i metodą własnych prób i poszukiwań. Pierwsze kroki zespołowe stawiał natomiast w grupie Metanoia, do której dołączył po kilku już latach jej istnienia i z którą to zdobyli wspólnie kilka I-szych i II-gich miejsc w różnego rodzaju przeglądach i festiwalach muzycznych na terenie całego kraju.

Jednocześnie młody Bartek starał się również na własną rękę uczestniczyć w jak największej ilości konkursów dla młodych talentów, czego efektem było zdobycie przez niego kilku ważnych trofeów takich jak: wyróżnienie na Festiwalu Widzewska Jesień Muzyczna dla Najlepszego Perkusisty; Grand Prix na Drum Battle 2008 w Legnicy (jury: Cezary Konrad, Jacek Pelc, prof. Jacek Wota); II miejsce w konkursie gry na zestawie perkusyjnym na XVI Festiwalu Perkusyjnym w Opolu (2008r); nagroda dla Najlepszego Muzyka na R'n'R Music Festival (Świętochłowice 2007, przewodniczący jury: Marek Raduli), czy III miejsce w pierrwszej edycji konkursu V-Drum 2010 organizowanej przez firmę Roland.

Ponadto, w 2009r. wystartował również w konkursie perkusyjnym firmy Mapex, podczas którego w pięknym stylu zdobył I-sze miejsce polskiej edycji "Drummer of Tomorrow" na XVII Festiwalu Perkusyjnym w Opolu, a niedługo potem również kolejną - najważniejszą w swojej karierze - nagrodę: Grand Prix World Final Mapex "Drummer of Tomorrow" 2010 we Frankfurcie. 

Po wygranym konkursie, na zaproszenie znanego edukatora perkusyjnego, Doma Famularo, wziął udział w hiszpańskim La Rioja Drumming Festival 2010, gdzie miał okazję prezentować się u boku takich perkusistów jak Dave McClain (Machine Head), Steve Smith (m.in. Journey), Rodney Howard (Avril Lavigne) i Alex Acuna. W Polsce otrzymał natomiast możliwość zaprezentowania swojego solowego pokazu przed inną znaną postacią branży - japończykiem Akira Jimbo, co miało miejsce podczas opolskiego Festiwalu Perkusyjnego 2010. 
 
Niedługo potem, w 2012 roku został etatowym perkusistą jednej z najpopularniejszych grup rockowych ostatnich lat - zespołu BRACIA, dzięki któremu zdobył większą rozpoznawalność i wypłynął na szerokie wody. Już na samym starcie współpracy nagrał z chłopakami (pierwszą w swojej karierze) płytę długogrającą zatytułowaną "Zmienić zdarzeń bieg", która spotkała się zresztą z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców i otrzymała status "Złotej Płyty" na Polsat Sopot Festival 2014. Niedługo po dołączeniu do zespołu odbył też z nim trasę koncertową po USA i Kanadzie, a także serię występów na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w kraju. W 2013 roku panowie mieli również okazję wystąpić u boku legendarnego bandu rockowego Wishbone Ash.

Od tamtej pory Bartek na stałe wspólpracuje z BRAĆMI, kładąc jednocześnie stały nacisk na swój dalszy rozwój i doskonalenie muzyczne, czego odzwierciedleniem są obok systematycznych, codziennych ćwiczeń także kliniki i warsztaty perkusyjne, w których regularnie bierze udział. I tak, w 2013 roku był zarówno uczestnikiem polskich warsztatów perkusyjnych światowej gwiazdy perkusyjnej, Aarona Spearsa (Usher) w Grodzisku Mazowieckim, jak i (wraz z 14-tką kolegów po fachu) I-szej polskiej edycji "Thomas Lang's Drumming Boot Camp", słynnego, trzydniowego, "morderczego" obozu edukacyjno - treningowego tego bębniarza światowego formatu, który odbył się w Warszawie.  Z kolei w 2014r. był uczestnikiem 2-dniowego campu J.P. Bouveta, absolwenta prestiżowego Berklee College of Music, zwycięzcy Guitar Center Drum Off oraz Roland National V-Drums Competition, a także jednego z nauczycieli znanego edukacyjnego trio (obok Matta Halpnera i Mike Johnstona). W tym samym roku wziął równiez udział w klinice perkusyjnej Erica Moore, bębniarza amerykańskiego, hardcore-punkowego Suicidal Tendencies.

Ponadto, w 2014r. Bartek został zauważony i doceniony przez polskie środowisko perkusyjne podczas I edycji plebiscytu Polskich Nagród Perkusyjnych zorganizowanego przez magazyn "Perkusista" i portal internetowy "Beat It", w którym zdobył nagrodę Eugeniusza 2014 w kategorii Nadzieja Perkusyjna. Z kolei w  2017 roku zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

 
Jeżeli natomiast chodzi o życie prywatne, "Barthezz", kiedy tylko nie zajmuje się swoją perkusyjną pasją (co wydaje się być niemożliwe) jest osobą co najmniej tak samo żywiołową, zwariowaną i pomysłową jak za bębnami, choć chyba jeszcze bardziej jendka nieprzewidywalną. ;)  
 

Konfiguracja zestawów: 
I. DW Collector's Series Mahogany/Maple Shells - Black Galaxy FinishPly™ / Chrome Hardware 

14"x9" Tom
16"x16" Floor Tom
18"x16" Floor Tom
 26"x16" Bass Drum  (największy jak dotąd bass drum DW w Polsce :) )

* Snares:
14"x6.5" Collector's Maple/Mahogany Snare
14x6,5" Brass Collector's Series Snare
14"x5" Super Solid Collector's Solid Snare Natural
14"x8" Performance Series Snare - Chrome over Steel

* Hardware: 9000 Series

II. DW Design Acrylic / Chrome Hardware.

10"x8" Tom
12"x9" Tom
16"x14" Floor Tom
22"x18" Bass Drum
14''x5.5" Snare

III. PDP Concept Maple Series - Pearlescent White

10"x8" Tom
12"x9" Tom
16"x14" Floor Tom
22"x18" Bass Drum
14"x5,5" Snare


 
 

 
 
facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.