logo DWdrums
 
 
Adam Czerwiński
Uznany perkusista i edukator o zacięciu jazzowym, a także kompozytor i aranżer. Ma na swym koncie współpracę z wieloma popularnymi nazwiskami amerykańskiego jazzu, a także największymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowkim, Wojciechem Karolakiem. Od 1993 roku przez niemal 20 lat współpracował również z uznanym gitarzystą i kompozytorem jazzowym Jarosławem Śmietaną, z którym zagrali wspólnie setki koncertów na całym świecie i którą to więź przerwała nagła śmierć tego gitarzysty w 2013r. Obecnie współpracuje z różnymi wykonawcami sceny jazzowej - tak polskiej, jak i zagranicznej, np. Billy Nealem czy Nigelem Kennedy.  W 2017r. zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

W 1981 roku jako 16-latek rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie perkusji, zaś instrumentem za którym spędził pierwsze trzy lata edukacji był wibrafon. Ten okres to również czas jego przystąpienia do grupy "Big Band Gdańsk" prowadzonej przez Jerzego Partykę, gdzie pogłębiał swoje umiejętności w sposób praktyczny, a także uczestnictwa w przeróżnych warsztatach jazzowych, w tym w Gdańsku i Chodzieży oraz startów w Międzynarodowych Konkursów Młodych Zespołów Jazzowych "JAZZ JUNIORS”.

Następnie, już jako perkusista rozpoczął współpracę z gdańską grupą "ZuZu" oraz zespołem "New Coast", zaś jego pierwszą w pełni zawodową działalnością związaną z tym instrumentem był tzw. "start z wysokiego C" czyli dołączenie do zespołu słynnego saksofonisty jazzowego, Janusza Muniaka. Z czasem Adam rozpoczął również współpracę z zespołami "D-Box", „Young Power", "New Presentation", a także z kolejnymi wielkimi nazwiskami polskiego jazzu: saksofonistami Janem Ptaszynem Wróblewskim i Zbigniewem Namysłowskim.

I choć od tamtej pory w jego muzycznym dossier znalazła się wręcz niezliczona już ilość występów z polskimi i zagranicznymi muzykami największego formatu, to przy jego nazwisku na pierwszym miejscu najczęściej wymieniana jest jednak współpraca, którą w 1993r. nawiązał z uznanym gitarzystą i kompozytorem jazzowym, Jarosławem Śmietaną. I nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bowiem relacja ta trwała nieprzerwanie przez niemal 20 lat i przerwana została dopiero przez nagłą śmierć tego gitarzysty w 2013 roku. Wcześniej jednak ci znakomicie rozumiejący się muzycy zagrali wspólnie setki koncertów w klubach, salach koncertowych oraz na scenach festiwalowych całego świata, w tym również tych najbardziej odległych i/lub niespodziewanych zakątkach globu takich jak: Liban, Dubaj, Kuwejt czy Albania. Nagrali też razem kilkanaście znakomitych płyt, takich jak np."Phone Consultations", "Autumn Suite", "Polish Standards" i in. 

Prócz tego, przez wiele lat swej drogi muzycznej Adam współpracował również ze znakomitym skrzypkiem Nigelem Kennedy, z którym zrealizowali kilka głośnych projektów tego wirtuoza (m.in. „Nigel Kennedy and Friends”, „Bach meets Miles Davies”, „Autumn Suite”, "Nigel Kennedy's Jimi Hendrix Project"), a także koncertowali w miejscach takich jak: Grosse Freiheit w Hamburgu, Columbiahalle w Berlinie, Teatro Dal Verme w Mediolanie, Ronnie Scott’s oraz Royal Albert Hall w Londynie. W regularnej, muzycznej więzi pozostają zresztą do dziś.  

Ponadto w swym niezwykle bogatym dorobku perkusyjnym Adam ma również współpracę z wieloma amerykańskimi gwiazdami sceny jazzowej takimi jak: Lee Konitz, Eddie Henderson, Larry Koonz, Harvie Swartz, Cameron Brown, Jean Paul Bourelli, Bennie Wallace, James Newton, John Abercrombie, Garry Bartz, Karen Edwards czy Billy Neal. Może się również pochwalić niezliczoną już ilością występów w większości krajów Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, a także Brazylii, Japonii i Australii.  
 

Co więcej, nadmienić również trzeba, iż prócz dużej aktywności koncertowej i sesyjnej Adam to również człowiek głęboko zaangażowany na polu edukacji muzycznej, który jako ceniony wykładowca jazzowy od lat bierze udział w wielu różnych warsztatach i klinikach. Ponadto jest również pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu "JAZZ W LESIE", którego pierwsza edycja odbyła się w Sulęczynie latem 1995  roku. Od tamtej pory wydarzenie to doczekało się regularnych dorocznych kontynuacji cieszących się dużym powodzeniem wsród publiczności, zaś w trakcie wielu lat jego trwania wielokrotnie wystąpiła na nim czołówka nie tylko polskiej sceny jazzowej, ale również i wiele uznanych gwiazd zagranicznych.  W 2017r. Adam, w pełni zasłużenie, zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 


Konfiguracja zestawu:
DW Eco-X Project Series - Desert Sand  with Chrome Hardware  (X-shell technology)

 10"x8" tom
 12"x9" tom
 14"x12" floor tom
 16"x14" floor tom
  22"x18" bass drum
 14"x5" snare

facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2023 All rights reserved.